top of page

Hoofd koel houden

Hoofd koel houden


28 april 2027


Ik zit nog in mijn joggingoutfit achter de pc. Het zweet is nog niet eens opgedroogd. Voor me uit starend denk ik terug aan het AD van afgelopen maandag. De gouverneur stond tijdens haar rede op Koningsdag stil bij de geopolitieke situatie. Ze benoemde de bedreigingen, maar ook de kansen. Haar oproep was duidelijk: saamhorigheid is noodzakelijk.

Verder las ik een artikel over de handelsoorlog — een strijd zonder winnaars. En in de zaterdagkrant viel mijn oog op het jaarverslag van de AIVD. Ook daaruit blijkt hoe complex en bedreigend de situatie is, zeker ook voor onze eilanden.

Er is inmiddels een nieuwe katernenreeks gestart, waarin aandacht wordt besteed aan geopolitieke ontwikkelingen. Zoals de oorlog in Oekraïne en de spanningen rond de Amerikaanse universiteiten.

Kortom: alles is in beweging. En ik? Ik probeer het hoofd koel te houden. De paus als geopolitieke factor heb ik gemist.


Miguel Goede

Komentarze


© Miguel Goede, 2024
bottom of page