Drugs export van Curacao
DRAFT 3.0
2 april 2023
Het is niets nieuws. Het is algemeen bekend dat het eiland een significante rol vervult in de internationale drugshandel c.q. dat dit een belangrijke―voor velen zogenaamd onzichtbare―tweede economische pilaar, naast het toerisme, is (Cokehandel een gevaar voor het Koninkrijk, 2021). En ons eiland is daar niet uniek in. Niet alleen op vele eilanden in de Caribbean is dit het geval, maar ook in landen als Suriname en Venezuela. En aan Colombia, maar ook andere landen, hoeven wij geen woorden aan vuil te maken. Zelfs Nederland staats steeds meer te boek als narcostaat (Holligan, 2029). Reeds meer dan 20 jaar geleden wees de toen minister, Rutsel Martha de Nederlanders, in een live televisie-uitzending erop dat zij snuiven en dat de eilanden een rol vervullen om aan hun vraag/behoefte naar drugs te voldoen (Cornelisse, 2002).
De rol van ons eiland in deze handel is erg dynamisch. De productie vindt hier niet plaats, wel spelen of speelden wij een belangrijke rol in de distributielogistiek, maar vooral in het financiële gebeuren, zeg maar witwassen. Maar ik heb er niet erg veel verstand van.
En toch is het schokkend als Statenlid Carolina tijdens een vergadering gebruikmaakt van zijn parlementaire immuniteit, oppert dat de regering in beslag genomen cocaïne moet verkopen aan Nederland. Het is dus het legitimeren van de drugshandel en het nationaliseren ervan. Het is niet alleen een wanhopige poging om de economie te stimuleren en de staatskas te spekken. Het is de voorlopig laatste indicatie hoever de onderwereld is doorgedrongen, c.q. hoe normal wij zware criminaliteit vinden.
References
Cokehandel een gevaar voor het Koninkrijk. (2021, maart 1). Opgehaald van antilliaansdagblad.com: https://antilliaansdagblad.com/nieuws-menu/23220-cokehandel-een-gevaar-voor-het-koninkrijk
Cornelisse, L. (2002, april 8). Martha kaatst de bal terug naar Nederland. Opgehaald van www.trouw.nl: https://www.trouw.nl/nieuws/martha-kaatst-de-bal-terug-naar-nederland~b31e30fe/?referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F
Holligan, A. (2029, December 19). Is the Netherlands becoming a narco-state? Opgehaald van www.bbc.com: https://www.bbc.com/news/world-europe-50821542
Miguel Goede
Comentarios